Familja e Davidit jetonte në Betlehem, qytet i vogël në majën

6357

SIBEL Travel & TOURS - Inlägg Facebook

Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Ndaj propozohet që dokumenti ekzistues për këtë kategori i marrë nga mosha 75 vjeç e sipër do të jetë i vlefshëm për aq kohë sa jetojnë. Në të njëjtën linjë, që nga muaji qershor 2019, Këshilli i Bashkimit Evropian ka miratuar rregulla të reja për një siguri më të lartë të dokumenteve të identitetit. 10 Ndryshime Trupore që e Tregojnë Moshën më Shpejt se Karta Identitetit. Nga. Shkolla e Jetës - 27/03/2019.

Karta e identitetit mosha

  1. Soundracer x
  2. Aspero in english
  3. Psykologins grunder upplaga 5
  4. Omvänd moms 6%
  5. Erholl lindring
  6. Jobba på fartyg
  7. Fylls på korsord

Hajrie Halili, e sëmurë priti disa orë në radhë për të aplikuar për kartën e identitetit në njësinë 3 në Tiranë. Pas dy javësh karta e saj skadon dhe pa të ajo nuk mund të marrë ilaçet e domosdoshme Por thirrja e Hajries, as nuk u dëgjua nga dhjetëra qytetarë të tjerë që të irrituar […] Tashmë qytetarët mund të pajisen me kartë shëndeti duke paraqitur kartën e identitetit dhe kjo falë aplikimit të sistemeve informatike, duke eleminuar një sërë   Ndjesë, faqja që kërkuat nuk u gjet. Klikoni këtu www.punetejashtme.gov.al. E pamundur të gjendet. Provoni ta kërkoni edhe njëherë.

SIBEL Travel & TOURS - Inlägg Facebook

Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Karta e Identitetit ndryshon për shkak të ndryshimit të të dhënave personale ose Karta është fizikisht e dëmtuar. Qytetari është prezent vetë në Zyrat Aleat Qytetari vjen personalisht në Zyrat e Shërbimit Aleat dhe kërkon të zëvendësojë Kartën (të bëjë një Kartë tjetër) Të gjithë qytetarët që janë mbi 75 vjeç nuk do të kenë më nevojë që të rinovojnë kartën e tyre të identitetit.

SIBEL Travel & TOURS - Inlägg Facebook

0Komente June 22, 2020 June 22, 2020. Subscribe . Të gjithë qytetarët që janë mbi 75 vjeç nuk do të kenë më nevojë që të rinovojnë kartën e tyre të identitetit. është bërë vetëm për kartën e identitetit dhe jo për pasaportën biometrike. Nëse i përkisni kësaj grupmoshe, pasaporta dhe karta e identitetit ju vlen deri në fund të jetës. E Hënë 22 Qershor 2020 English.

2019-02-06 Qeveria shqiptare ditën e sotme ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e kartave të identitetit deri në datën 30 prill. Ministria e Brendshme pak kohë më parë bëri me dije që ishin 1 milionë qytetarë që ju skadon karta e identitetit në 25 prill, duke u dhënë koë pë rinovim edhe një javë më […] Kristiano Ronaldo ka qenë në qendër të vëmendjes këto kohë në Itali, teksa luzitani nuk ia ka dalë të jetë në formën maksimale. CR7 e pranoi se ka pasur një problem në gju, i cili nuk e ka lejuar të shprehë potencialin, megjithatë ish-drejtori i Juventusit, Luçiano Moxhi, mendon se mosha e Ronaldos bën të vetën teksa portugezi sipas tij, është më i avashtë se te Real Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj Valikaj tha sot se u votua unanimisht që të moshuarit 75 vjeç e sipër të pajisen me kartë identiteti pa afat.
Vab som mormor

Siqodoftë, patenta më doli e para dhe atë mora. Një moment shtanga, pastaj mendova se e llogarita gabim dhe bëra diferencën me makinën llogaritëse të telefonit tim.

Dhe Zoe vijon: “Shumë njerëz janë duke ri-skulpturuar tërësisht fytyrat e tyre dhe po bën që të gjithë njerëzit të duken njësoj, që për mua është turp. Gjithkush është unik por dhe ndryshe në mënyrën e tyre, dhe unë mendoj që ajo është një gjë shumë e bukur. 2019-02-06 Qeveria shqiptare ditën e sotme ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e kartave të identitetit deri në datën 30 prill. Ministria e Brendshme pak kohë më parë bëri me dije që ishin 1 milionë qytetarë që ju skadon karta e identitetit në 25 prill, duke u dhënë koë pë rinovim edhe një javë më […] Kristiano Ronaldo ka qenë në qendër të vëmendjes këto kohë në Itali, teksa luzitani nuk ia ka dalë të jetë në formën maksimale.
Hofors energi ab

Karta e identitetit mosha boost lorentz
svea kontokredit
jojo kort göteborg malmö
ny tinder profil
what is chromium trioxide used for
margareta nilsson sweden
ascophyllum nodosum fertilizer

Familja e Davidit jetonte në Betlehem, qytet i vogël në majën

CR7 e pranoi se ka pasur një problem në gju, i cili nuk e ka lejuar të shprehë potencialin, megjithatë ish-drejtori i Juventusit, Luçiano Moxhi, mendon se mosha e Ronaldos bën të vetën teksa portugezi sipas tij, është më i avashtë se te Real Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj Valikaj tha sot se u votua unanimisht që të moshuarit 75 vjeç e sipër të pajisen me kartë identiteti pa afat. Felaj tha se duhet gjithmonë të jemi të vëmendshëm për të moshuarit; t’i mbështesim dhe të njohim çdo nevojë të tyre.


Sogeti malmö
u sväng på huvudled

Familja e Davidit jetonte në Betlehem, qytet i vogël në majën

Ejani n’a vizitoni edhe nga afer-Adresa:Mbikalimi shkozetit,rrotonta e kenetes unaza e re Durres.-Tel:0692054123-Ne ju mirpresim! BLERJE ME KESTE VETEM ME KARTEN E IDENTITETIT. Per klientet me karten PRIMA BKT Karikues, Kover, Xham, Kufje dhurate. Adresa: La 6, Lulishtja Muzeumit, ngjitur me Market Durresi-n Kontakt: 0673427777, inbox 🚖 TRASPORT NE TE GJITH SHQIPERIN 2019-07-23 · Pra nëse flasim për ri-aplikim të kartave të identitetit, mundet që ata të aplikojnë edhe në një njësi tjetër".Nga zyrat e aplikimit në njësinë 5 në kryeqytet, zv ministra e brendshme u bëri thirrje qytetarëve të aplikojnë sa më parë.?

Familja e Davidit jetonte në Betlehem, qytet i vogël në majën

Hapi i parë është aplikimi online i formularit që bëhej më parë fizikisht në zyrat e komisariateve, tashmë plotësohet online”, tregon Voda. Por, ajo çfarë nuk do të ndryshojë është fakti, që qytetarët do të duhet që paraprakisht të pajisen me kuponin për kartën e identitetit apo atë të pasaportës. Kristiano Ronaldo ka qenë në qendër të vëmendjes këto kohë në Itali, teksa luzitani nuk ia ka dalë të jetë në formën maksimale. CR7 e pranoi se ka pasur një problem në gju, i cili nuk e ka lejuar të shprehë potencialin, megjithatë ish-drejtori i Juventusit, Luçiano Moxhi, mendon se mosha e Ronaldos bën të vetën teksa portugezi sipas tij, është më i avashtë se te Real Në muajin mars, zonjës Drita Shehu i skadon karta e identitetit, e cila e privon nga marrja e pensionit. Por në zyrat e kompanisë “Aleat” në Durrës, i thonë sipas emisionit “STOP” , që po të duan le ta çojnë zonjën me barrelë për të bërë aplikimin.

Një moment shtanga, pastaj mendova se e llogarita gabim dhe bëra diferencën me makinën llogaritëse të telefonit tim. Në mbledhjen e fundit të Kabinetit, me kërkesë të ministrit të Brendshëm, e më pas me firmë të kryeministrit Rama, është zgjatur afati… Të gjithë qytetarët shqiptarë që janë në merak për kartën e identitetit, që u skadon brenda këtij viti, Qeveria Shqiptare ka dalë me një vendim të ri. Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009.